Форуми - StotinkaOS
Стотинката не ще да стартира - Версия за принтиране

+- Форуми - StotinkaOS (https://stotinkaos.net)
+-- Форум: StotinkaOS 7.x (Алгара) (https://stotinkaos.net/forum-35.html)
+--- Форум: Инсталация и настройка (https://stotinkaos.net/forum-37.html)
+--- Тема: Стотинката не ще да стартира (/thread-943.html)

Страници: 1 2 3 4 5

Стотинката не ще да стартира - rado84 - 29-01-2018

Опитах се да подкарам Стотинката (7.4.2511) на компа на сестра ми (защото никаква друга ОС не ще да тръгне, освен Боза 10) и ми излезе това. Зависва си така до безкрайност и лайв Стотинка таратанци. На моя комп лайв Стотинка тръгна онзи ден, сега и на моя изкарва същото. Да не би да има някакъв срок на годност тази ОС?

[Изображение: WP_20180129_00_24_28_Pro.jpg]

RE: Стотинката не ще да стартира - exwol - 29-01-2018

Помощ ли търсиш или това да го разбираме като някакъв опит за критика?

И вторият ми въпрос е, какво имаш предвид под „срок на годност”?

RE: Стотинката не ще да стартира - rado84 - 29-01-2018

Ми след като съм постнал темата в раздел "Инсталация и настройка", логично е, че търся помощ.
А "срокът на годност" беше сарказъм. Защото няма никаква логика преди 2 дни да стартира нормално, а сега да зависва и да изкарва такъв екран, като в тия 2 дни абсолютно нищо не се е променило и в двата компютъра.

RE: Стотинката не ще да стартира - exwol - 29-01-2018

А според теб, къде е логиката нещо да се е променило в образа за тези два дни?

Също, ако искаш адекватна реакция и помощ от наша страна, с най-голямо удоволствие го правим и сме приятелски настроени към всеки, стига да имаме коректна информация, с която да работим. Т.е. може ли малко повече инфо за хардуера, начина на записване на носителя и условията за буут. Така евентуално ще се насочим къде може да е проблема.

RE: Стотинката не ще да стартира - Sm1rfa - 29-01-2018

Проблемът е в твоят телевизор. При мен си бачка нормално и всичко си върви.

Непоискан съвет: Не тръгвай с рогата напред като ти трябва помощ, защото е много вероятно да не я получиш. Арогантността (на което ти казваш сарказъм) не е довела никога до нищо добро.

(29-01-2018, 08:51)exwol написа: А според теб, къде е логиката нещо да се е променило в образа за тези два дни?

Също, ако искаш адекватна реакция и помощ от наша страна, с най-голямо удоволствие го правим и сме приятелски настроени към всеки, стига да имаме коректна информация, с която да работим. Т.е. може ли малко повече инфо за хардуера, начина на записване на носителя и условията за буут. Така евентуално ще се насочим къде може да е проблема.

Комп 1 (моят): AsRock B85M Pro4 s. 1150, i3-4170, GTX 1050 Ti, 16GB DDR3 RAM, 120GB SSD, 2x Western Digital HDD (1x 1TB + 1x 500GB).
Комп 2 (на сестрата): Megatron IPMEL-AE (Evans) s. 775, някакъв дърт интелски двуядрен процесор с 512 КБ кеш, nVidia 8500 GT, 4GB DDR3 RAM, чисто нов Western Digital 500GB HDD, купен преди 5-6 дни.

ДВД-то беше записано на моя комп с ImgBurn функцията "запис на ИСО върху диск". Не знам какво разбираш под "условия за буут". Първия път пуснах Стотинката в лайв режим на моя комп, за да изтрия един упорит файл, а други Линукси не откриваха нито SSD-то, нито хард дисковете. Стотинката обаче ги откри. А на компа на сестра ми се опитах да я пусна, защото никакъв Уиндоус не щя да тръгне след чиста инсталация и мислех да ѝ инсталирам Линукс, докато успея да разбера какъв им е проблемът на Уиндоусите. Обаче даде екрана от първия пост. След появата му пуснах пак Стотинката на моя комп и и при мен излезе този екран.

RE: Стотинката не ще да стартира - crazyroler - 29-01-2018

Изтеглете отново образа и го запишете наново. Възможно е диска де се е повредил и системата да не може да зареди файловете които са и необходими за нормалното й зареждане.

Вариант 2: Версията на видео драйвъра не поддържа картата.

Ще го сваля пак, но се съмнявам да се промени нещо. Все пак при сваляне с 11 мегабайта в сек. ме съмнява да губи файлове. А ако е вариант 2, то това си е ваш проблем. След като не поддържа видеокарта, произведена в края на 2016 година (1050 Ti), значи вие трябва да си обновите драйверите в ИСО-то. За старата карта на комп 2 съм съгласен, че може да не се поддържа вече, но да не поддържа и 1050 Ti...

RE: Стотинката не ще да стартира - fortify - 29-01-2018

(29-01-2018, 16:25)rado84 написа: Ще го сваля пак, но се съмнявам да се промени нещо. Все пак при сваляне с 11 мегабайта в сек. ме съмнява да губи файлове. А ако е вариант 2, то това си е ваш проблем. След като не поддържа видеокарта, произведена в края на 2016 година (1050 Ti), значи вие трябва да си обновите драйверите в ИСО-то. За старата карта на комп 2 съм съгласен, че може да не се поддържа вече, но да не поддържа и 1050 Ti...

Желателно е да проверите исото с хеша и после самия диск при записване. Принципно, по-високата скорост не е никаква гаранция, че файла е получен без грешки.

Не точно. Образът е 1:1 с този от CentOS, което се отнася до системните библиотеки и в частност начинът на стартиране. Тази характеристика се поддържа умишлено.

Бихме го направили, ако беше целесъобразно и не особено трудоемко. В случая не е целесъобразно, защото няма как да изпитаме системата на множество различни компютри, при това на доста капризен процес, какъвто е стартирането при PC. При това положение, евентуални изменения ще предизвикат много повече проблеми, отколкото ползи. А е трудоемко защото при Linux драйвърите, ядрото и фирмуерът в ядрото са обвързани. Евентуална смяна на версията на основното ядро не е вариант за проекта. Всичко това ако приемем хипотезата, че имате нужда от различен или по-нов драйвър, което не ми се вярва. Поне не от това, което виждам.

Бих предложил да прегледате опциите за стартиране от BIOS менюто. Особено ако може да включите Legacy Boot би помогнало почти със сигурност.
Остава загадка защо само Stotinka се стартира и защо вече е спряла да се стартира на два различни компютъра. Но като цяло това говори че проблемите са някъде при вас.

RE: Стотинката не ще да стартира - crazyroler - 29-01-2018

(29-01-2018, 16:25)rado84 написа: Ще го сваля пак, но се съмнявам да се промени нещо. Все пак при сваляне с 11 мегабайта в сек. ме съмнява да губи файлове. А ако е вариант 2, то това си е ваш проблем. След като не поддържа видеокарта, произведена в края на 2016 година (1050 Ti), значи вие трябва да си обновите драйверите в ИСО-то. За старата карта на комп 2 съм съгласен, че може да не се поддържа вече, но да не поддържа и 1050 Ti...

Направете си диска като хората и ще тръгнат нещата. Както ви казахме, диска се е повредил. Системата не е виновна за вашия проблем. Хардуер последно поколение се поддържа без никакви ядове.