konzolno-radio
Здравейте, не знам дали тук е мястото да рева за пре-инсталирани програми, но има ли шанс конзолното радио да идва с вградените програми? Ползвам стотинката като жива ОС от флашка, и трябва всеки път да инсталирам радиото а наистина е приятно да си слушаш нещо докато си работиш Smile
Отговори
Добре дошъл!
По принцип инсталацията не е никак сложна, и отнема около минута, тъй като konzolno-radio се намира във хранилището.
Но ще обмислим това с колегите, да бъде добавено във следващите образи по подразбиране, но не обещавам нищо.

Поздрави!
* StotinkaOS SOS хранилища .
* (NEW) Fedora COPR хранилища .

Не отговарям на технически въпроси на ЛС.
Отговори
Не е сложна изобщо даже. Става само с копирането на един линк в терминала. Просто си мисля, че ще е доста по-лесно и удобно да речем радиото да може да се изкара от програми->интернет, да речем или директно с команда в терминал, вместо да се търси в интернет сайта, да се копира от там линка за инстал и така.. Все пак радиото си е ваш продукт, логично е да го има във вашата ОС. От друга страна ще се популяризира програмката чрез директния достъп до нея и хората използващи българската стотинка, ще могат да се насладят и на редица бг радиа. Малко маркетинг няма да навреди Smile
Отговори
Принципно си прав. Както Иво вече каза, ще видим дали да го сложим в живия образ. Относно инсталацията на радиото - когато работите под stotinkaOS, не е необходимо да копирате линка от сайта. Радиото се намира в хранилището и с командата yum install konzolno-radio може да го инсталирате.
Отговори
Не заех, че и така става. Благодаря.
Отговори
Може да си направиш флашката да може да "запомня" промените https://fedorahosted.org/liveusb-creator/ Ти спомена, че имаш Stotinka-та на домашният си компютър, инсталираш си от yumex liveusb-creator или през терминала
Код:
su
yum install liveusb-creator
или под Windows в browse бутона избираш iso-то на Стотинката, target избираш флашката и в зависимост от размера ѝ persistent storage избираш големина, избери поне 100 МБ.
Отговори
Оооо определено ще го пробвам това. Като си го пусна всичко да си е настроено Smile
Отговори
Е така би било по-удобно. Няма да ти се налага всеки път да правиш нова персонализация след старт.
Отговори
Определено е в пъти по-добро, ама някой трябва да те светне Wink , благодаря за което на bvbfan. Сложих му 1гб за persistent storage. Съмнява ме чак толкова да ползва, ама нека има. Аз си мислех, че дистрибуцията или идва с persostent мод, или без. Не знаех, че може и ръчно да се направи. Освен това тука РАБОТИ Smile, последната линукс дистрибуция, която пробвах с персистент, нещо не запомняше.
Отговори

Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)