Драйвери за Asus K53SD
Компютърът ми е ASUS K53SD. С 2-ве видеокарти съм. Intell-ска и NVIDIA, но ми разпознава само едната, мисля, че е NVIDIA-та. Няма лошо, интелската ми е за пестене на енергия общо взето, но проблема е, че двете работят заедно. И сега като разглеждам, примерно, някоя статия и скролвам ми насича някак си, на черти, нещо подобно. Има ли вариант да се инсталират точните драйвери под СтотинкаОС?
Също така забелязвам, че не ми работят всичко функшън бутони. Ако вариант и те да се оправят...
А с тъчпада какво да правя? Имаше едно приложение, което инсталирах на Убунту, с което като включиш мишка и автоматично изключваше тъчпада, Тук така ли да процедирам или има друг вариант?
Точните спецификации на лаптопа ми са на следният адрес: asus.com/Notebooks/K53SD/specifications/

Благодаря предварително!
Отговори
http://www.stotinkaos.net/forums/thread-298.html
От sos-easy-install избираш 'Намиране и инсталиране на видео драйвер", на десктоп-а имаш такава икона Smile Ще те помоля да споделиш какъв е резултата Smile
Отговори
(26-08-2015, 06:14)bvbfan написа: http://www.stotinkaos.net/forums/thread-298.html
От sos-easy-install избираш 'Намиране и инсталиране на видео драйвер", на десктоп-а имаш такава икона Smile Ще те помоля да споделиш какъв е резултата Smile

Аз това го направих още след инсталацията, но не открих някаква разлика. Едно също си е.
Някакви други предложения?
Отговори
Ще отвориш ли терминал и да копираш 2-те команди, после селектираш всичко и го копираш тук
Код:
lspci | grep -i vga
glxinfo | grep -i opengl
Отговори
За тъчпада може да направиш следното, отвори меню Система -> Настройки -> Автоматично стартирани програми , избери Добавяне
и добави следното syndaemon -R -k -d .

[Изображение: tuchpad.png]

Относно бутоните, може да пробваш като инсталираш по ново ядро, сигурно ще ги намери .
* StotinkaOS SOS хранилища .
* (NEW) Fedora COPR хранилища .

Не отговарям на технически въпроси на ЛС.
Отговори
(26-08-2015, 08:28)bvbfan написа: Ще отвориш ли терминал и да копираш 2-те команди, после селектираш всичко и го копираш тук

Код:
lspci | grep -i vga
glxinfo | grep -i opengl

[..... ~]$ lspci | grep -i vga
00:02.0 VGA compatible controller: Intel Corporation 2nd Generation Core Processor Family Integrated Graphics Controller (rev 09)
01:00.0 VGA compatible controller: NVIDIA Corporation GF119M [GeForce 610M] (rev a1)
[..... ~]$ glxinfo | grep -i opengl
OpenGL vendor string: Intel Open Source Technology Center
OpenGL renderer string: Mesa DRI Intel® Sandybridge Mobile
OpenGL version string: 2.1 Mesa 10.4.3
OpenGL shading language version string: 1.30
OpenGL extensions:
[..... ~]$

(26-08-2015, 11:47)ivo написа: За тъчпада може да направиш следното, отвори меню Система -> Настройки -> Автоматично стартирани програми , избери Добавяне
и добави следното syndaemon -R -k -d .

[Изображение: tuchpad.png]

Относно бутоните, може да пробваш като инсталираш по ново ядро, сигурно ще ги намери .

Направих това и сега е доста по-добре. Благодаря!
За ядрото - заслужава ли това при положение, че не са ми толкова нужни, колкото просто, че ги има и е хубаво да работят? Не е ли по-добре да го оставя направо за следващото обновяване/нова версия на СтотинкаОС (предполагам, че ще е с нова версия на ядрото)?
Отговори
Здравей, ще обновим приложението sOS-easy-install с добавена поддръжка на bumblebee, който проект е създаден за управление на хибридни видео карти под Линукс. Ние ще ти кажем кога да обновиш с по-новата версия и искаме от теб да избереш 'Намиране и инсталиране на видео драйвер' и тук трябва да е новото меню т.е. да те попита кой драйвер предпочиташ да използваш, Intel-ският, т.е. само този на вградената видео карта в процесора, Nvidia-ският, т.е. само този на дискретната видео карта (външната) или Bumblebee динамично избиране между двата налични. Ще те помоля да избереш Bumblebee и да споделиш резултата Smile
Отговори
(27-08-2015, 12:57)bvbfan написа: Здравей, ще обновим приложението sOS-easy-install с добавена поддръжка на bumblebee, който проект е създаден за управление на хибридни видео карти под Линукс. Ние ще ти кажем кога да обновиш с по-новата версия и искаме от теб да избереш 'Намиране и инсталиране на видео драйвер' и тук трябва да е новото меню т.е. да те попита кой драйвер предпочиташ да използваш, Intel-ският, т.е. само този на вградената видео карта в процесора, Nvidia-ският, т.е. само този на дискретната видео карта (външната) или Bumblebee динамично избиране между двата налични. Ще те помоля да избереш Bumblebee и да споделиш резултата Smile

Добре. Благодаря! Smile
Отговори
Вече може да обновиш до версия 1.9 през yumex или през терминал
Код:
[root@localhost ~]# yum clean metadata
[root@localhost ~]# yum install sos-easy-install
След като обновиш стартирай програмата и избери 'Намиране и инсталиране на видео драйвер' после виж показва ли се прозорец за избиране на Хибриден драйвер, след това избери bumblebee и изчакай инсталцията. След рестартиране ще те попитам още, стига да не възразяваш Smile
Отговори
(28-08-2015, 14:55)bvbfan написа: Вече може да обновиш до версия 1.9 през yumex или през терминал

Код:
[root@localhost ~]# yum clean metadata
[root@localhost ~]# yum install sos-easy-install
След като обновиш стартирай програмата и избери 'Намиране и инсталиране на видео драйвер' после виж показва ли се прозорец за избиране на Хибриден драйвер, след това избери bumblebee и изчакай инсталцията. След рестартиране ще те попитам още, стига да не възразяваш Smile

Готово. Изпълних всичко. Не се показа прозорец да избирам "Хибриден драйвер", а директно "bumblebee".
Сега какво следва? Smile
Отговори

Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)