Conky-Manager
Здравейте,

има ли възможност да инсталирам conky-manager? За 686
Видях че има пакет за conky, там настройките не са ми много ясни.
Виктор
Отговори
За съжаление мисля, че не може, едно време се мъчих да направя пакет но поради някои зависимости (libgee06 и GTK3 в някои нови версии) така и не успях. Ще трябва да разчиташ на готови теми от интернет, мисля има доста все ще ти хареса нещо, например има раздели по форуми къде се споделят доста, може ако искаш да направиш и тука един раздел, и да се споделят теми между потребителите.

Съжалявам, поздрави!
* StotinkaOS SOS хранилища .
* (NEW) Fedora COPR хранилища .

Не отговарям на технически въпроси на ЛС.
Отговори
Тогава ще трябва да разуча conky! Ще се оправя.
Отговори
А ми, няма нужда кой знае каква да го разучаваш, просто може да потърсиш за разни теми които да ти харесват от интернет, и после да ги използваш. Мисля това прави и conky-manager, има 5/10 теми които предлага избираш и ползваш, но conky не се спира до тези няколко теми, има доста разнообразие в нета, като повечето се състоят от само един файл .conkyrc , който трябва да бъде във домашната папка на потребителя ако искаш при стартиране conky да го чете него, или пък ако вече имаш няколко файла със теми, може да се посочи кой файл conky да стартира, мисля ставаше със опция "-c" , ето така conky -c /home/vmonev/my-theme-conky .  Относно редактирането на теми, не е чак толкоз сложно, ако ти харесва, бързо ще се научиш поне на елементарните неща, как се сменяват цветове, шрифтове, и добавяне на някои функции, гледайки от няколко примера на теми как става, всичко зависи от интереса който имаш.

Отговори
Приложението е вече добавено във СтотинкаОС 7.

За да се инсталира, просто изпълнете.

Код:
yum install conky-manager

Отговори

Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)