Инсталиране на Скайп
Здравейте на всички.
Нов съм във форума и за първи път работя с OS Stotinka. Имам нужда от помощ.
Инсталирах Stotinka на чужд компютър - без проблеми. Единствената трудност, която срещнах е при стартиране на скайп. На собствениците ще им е нужен. Инсталацията е от "Инсталиране-деинсталиране на софтуер". Избрах и 5-те пакета, всичко протече нормално, но програмата не се стартира от шорткъта.
Работя от години с други Линукс дистирибуции и пробвах през терминала, но тук не работят команди от рода sudo и т.н.
Прегледах основни команди в Help за работа с Терминал, но не открих подобни-работещи.
Ще ви бъда благодарен за помоща... Smile
Отговори
Здравейте,

погледнете тази тема за инсталирането на скайп. http://www.stotinkaos.net/forums/thread-...ight=skype

Също така можете да инсталирате и скайп графично, чрез sos-easy-install. Иконата на приложението би трябвало да ви се намира на десктопа.

Поздрави!

Отговори
SUDO

Може да добавите sudo команда използвайки графичното приложение sos-easy-install което е на десктопа, стартирайте приложението въведете root парола и намерете опцията sudo , или прочетете този линк [1] http://www.stotinkaos.net/forums/thread-...light=sudo .

След като добавите sudo, изпълни тази команда.

Код:
sudo yum install skype -y

Ако даде някаква грешка, копирай за да разгледаме, ако всичко протече добре, пробвай да стартираш skype и кажи резултата.
* StotinkaOS SOS хранилища .
* (NEW) Fedora COPR хранилища .

Не отговарям на технически въпроси на ЛС.
Отговори
Здравейте.
Благодаря на всички, които се отзоваха, за да ми помогнат.
Изпълних всичко, което ми предложихте, но проблема не се реши.
Малко предистория. Скайп не искаше да се инсталира и при опити да инсталирам няколко вида Уиндос 7, с вграден сървис пак 1. Това ме наведе на идеята да инсталирам друга ОС - в случая Стотинка. Лека е, бърза и много интуитивна, ще пасва на собствениците на компютъра, които са възрастни хора.
След неуспеха ми реших да прибегна до по-твърди мерки и току-що направих формат на харда, на ниско ниво. Това понякога ми е помагало и е изчиствало проблеми. В момента инсталирам наново и пак ще пиша докъде съм стигнал с проблема.
Поради спецификата на работното ми време мога да споделям само сутрин, за което се извинявам, за закъснението. Smile Smile Smile
Отговори
Странно, може ли да ни кажеш какъв по точно е хардуера на машината?
Също ,ако можеш да обясниш по добре, защото аз не разбирам още какъв по точно е проблема, skype не се инсталира или не се стартира?
* StotinkaOS SOS хранилища .
* (NEW) Fedora COPR хранилища .

Не отговарям на технически въпроси на ЛС.
Отговори
Здравейте на всички.
Отново със съжаление трябва да споделя, че скайп упорито не се инсталира. След формат на ниско ниво, нова инсталация и следване указанията на всички, които предложиха нищо не се получи. Споделям обаче, че: Скайп  не се инсталираше и преди на Уиндоус 7. Единственото, което ми остана, за да го имат все пак собствениците на компютъра бе да инсталирам Уиндоус XP. И отново за съжаление не се получи. Нямам идея защо. Предишният път, когато преинсталирах този компютър - преди 5 години, работеше добре с Уиндоу 7 Ultimate, Скайп също нямаше проблем. Между впрочем дори ГомПлеър не тръгна - на XP-то.
Искам да благодаря още веднъж на всички, които отделиха от времето си, за да помогнат. Успех на Админите и на всички, които споделят своя опит - безкористно. Smile  Smile  Smile
До нови срещи...

Преместено от админ. @ivo
Отговори
Ако все още имаш Линукс на машината, без значение какъв, може да копираш изхода от конзола
Код:
cat /proc/cpuinfo | grep -i sse2
Подозирам, че става въпрос за стар процесор, който не поддържа инструкция sse2. Много нови програми я изискват, единственото решение е използването на достатъчно стари версии на тези програми, които са работели преди 3-4г. Това е естествен процес да бъдат "пенсионирани" голяма част от остарелите процесори.
Отговори

Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)