Нови работни среди за Stotinka OS
ЧЕСТИТА НОВА ГОДИНА ПРИЯТЕЛИ!Здраве, щастие и късмет за вас и вашите близки и много любов!Та нова година ,нов късмет Smile........от няколко дена ми се върти идея в главата.Възможно ли е освен Gnome 2 да използваме LXDE,Mate или други работни среди.До колкото четох в нета ,дистрибуцията майка я има с Openbox и LXDE.Идеята ми е да придобием повече популярност ,а и повече възможности да бъдат предложени на потребителите.Нали трябва да се развивамеSmile
Отговори
Честита!
И на мен ми е минавал през ума този въпрос. Трябва обаче да призная, че тази идея може да е опасна.
В най-добрият случай ще предизвика фрагментация на потребителите, а в по-реалния ще затормози екипа и ще помогне потребителите да си направят миш-маш на системата. Smile Не случайно повечето дистрота имат различни издания с различните среди.

Впрочем, не съм от екипа, не ме взимай много насериозно. Smile
Отговори
Всеки може да ползва това, което му е удобно. Има Xfce, Kde3, Kde4, Trinity, Lxde за Cinnamon, Gnome 3, Mate, LxQt вероятно в новата версия Smile
Отговори
Мисълта ми беше да има ръководство как се инсталират.Както ти беше направил ръководство за КДЕ 3
Отговори
Ако някой иска, ще направя Smile
Отговори
Честито на всички!
Адаш, повечето работни среди, и мениджъри на прозорци се поддържат и при нас (като изключим LXDE), и всеки който иска може да си ги инсталира, разбира се версиите ще са по стари , и може би ще трябва да направим ръководство как да бъдат инсталирани, както предложи колегата @bvbfan .

(03-01-2016, 18:25)Topaz написа: Честита!
И на мен ми е минавал през ума този въпрос. Трябва обаче да призная, че тази идея може да е опасна.
В най-добрият случай ще предизвика фрагментация на потребителите, а в по-реалния ще затормози екипа и ще помогне потребителите да си направят миш-маш на системата. Smile Не случайно повечето дистрота имат различни издания с различните среди.

Впрочем, не съм от екипа, не ме взимай много насериозно. Smile

Точно така, и ние сме мислили за подобно нещо при евентуална 7-ма версия, да пуснем няколко издания с различни работни среди . При версия шест седят по различно нещата, тук залагаме на Gnome 2 средата ,като повечето от пакетите които правим също са за тази работна среда.

Това, че някой не е от екипа, не означава че не може да кажа какво мисли, всеки може да помогне със неговият опит давайки ни различни предложения как да направим дистрибуцията по добра.
* StotinkaOS SOS хранилища .
* (NEW) Fedora COPR хранилища .

Не отговарям на технически въпроси на ЛС.
Отговори
Мисълта ми беше да Гноме 2 да си остане по подразбиране но и да има други среди ,за да може да се разшири кръга от ползватели на Стотинка-та.
Отговори
Адаш имаш предвид да направим образ със друга работна среда? Ако е така дай предложение, и ще го разгледаме да видим .

Отговори
Не не Иво,образ няма нужда,идеята ми беше дали е възможно от сегашната среда както може да се премине към КДЕ дали е възможно към други среди.Разбира се ако не е твърде трудоемко за екипаSmile.BVB беше правил инструкция за КДЕ ,за това предположих ,че може и за други среди.
Отговори
Разбира се ,че може! Но тези работни среди първо трябва да са инсталирани във системата, всеки може да си ги инсталира сам стига да иска това. Но ако ги инсталираме ние, е лоша практика, защото не всеки ще ги иска, а и ще трябва да инсталираме всички , ние не можем да знаем кой какво иска да ползва, също ще заема място във образа. Най добре е всеки сам да си инсталира допълнителна работна среда (разбира се ако иска), що се отнася до сменянето из между тях от първоначалният екран, мисля че ще могат да се избират почти всички, ако не има начини да бъде направено. Другия начин е специален образ със друга работна среда, но от подобно нещо за версия шест, мисля че нямаме нужда освен ако няма голям зор от потребителите.

Отговори

Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)