Проблем при стартиране на IBM T42 и IBM T41
Здравейте! Имам двe машини от серията T на IBM T 41 и Т42p  r и на двете при опит за стартиране на живата ОS  тръгва до начален екран и след това забива. Мисля, си че е нещо свързано с процесора. Моля за вашето мнение по въпроса и как може да се поправи този проблем.Ползвам 32 битова версия на 6,7.
Отговори
Добре дошъл!
Може да пробваш това, рестартирай машината и от boot екрана натисни ESC, след което A за да модифицираш кернел параметрите с които да зареди системата, добави в края xdriver=vesa nomodeset ,ако това не стане пробвайте само nomodeset.

Кажете има ли напредък?
* StotinkaOS SOS хранилища .
* (NEW) Fedora COPR хранилища .

Не отговарям на технически въпроси на ЛС.
Отговори
(03-03-2016, 13:30)gng написа: Здравейте! Имам двe машини от серията T на IBM T 41 и Т42p  r и на двете при опит за стартиране на живата ОS  тръгва до начален екран и след това забива. Мисля, си че е нещо свързано с процесора. Моля за вашето мнение по въпроса и как може да се поправи този проблем.Ползвам 32 битова версия на  6,7.

Така както го казвате, не съм сигурен в поддръжката на 64 битови инструкции. В мрежата не можах да видя точно кои модели процесори са слагани за да съм сигурен, но предполагам на вас ще ви е по-лесно да проверите, понеже имате непосредствен достъп.

Ако е така, както подозирам, нямат 64 битова поддръжка, следователно може да тръгне само Stotinka 6 за i686.

Също е добре да махнете тези два параметъра, пак от там, където казва @ivo : rhgb, quiet . Първо махнете само rhgb, ако все още не виждате грешка махнете и quiet.
Отговори
Здравейте! и двата варианта са без резултат, още веднага след менюто за избор на зареждане блокира. А що се отнася за  данните на Т42 може да се видят тук: https://support.lenovo.com/bg/bg/documents/migr-57839  иначе процесора е : Mobile Intel Pentium M 745, 1800 MHz (18 x 100)
Отговори
Действително процесора не поддържа 64 битова архитектура. Само този образ би могъл да се зареди:
http://www.stotinkaos.net/stotinkaOS/ISO...D.i386.iso

Цитат:...още веднага след менюто за избор на зареждане блокира.

Ако приемем, че зареждате правилният образ, това блокиране след менюто на BIOS или след менюто на Stotinka се случва?
Отговори
Здравейте! Зареждам образ 6.7 стигам до менюто на стотинка и там какъвто вариант да избера забива . Пробвах Boot не се получи. Пробвах Boot с базово видео - няма резултат. Не съм пробвал инсталация, но мисля ,че няма смисъл при тази ситуация. Пробвах на мой приятел с модел T43 и там се получи всичко нормално. Зареди Стотинка с всички устройства без проблеми. Т 43 са с DDR памет, ако това има в случая значение.
Отговори
Не правите съвсем каквото трябва. В момента в който се появи менюто трябва да натиснете клавишната комбинация и да модифицирате параметрите за кернела, след което да го заредите с тези модифицирани параметри. Това е което ви казва @ivo. Ако не ви е съвсем ясно, по-късно ще мога да направя снимки как изглежда.
Отговори
Случайно при стартиране да получавате грешка във вид на съобщение за ядрото и CPU-то?
Мисля,че за този процесор ще ви трябва non-PAE ядро, а токова за CentOS,StotinkaOS 6 няма, понеже CentOS отхвърли поддръжката . Трябва да проверя дали мога да намеря нещо по въпроса, едно време имаше kernel-ml-NONPAE , но мисля вече не се поддържа от ELREPO . Ако намеря нещо, ще направим образ за non-PAE процесори, и ще може да инсталирате. Но стига да се намери такова ядро.

EDIT: В най скоро време ще добавим non-PAE съпорт за StotinkaOS 6 32 бита , след което ще може да пробвате със новият образ .
Може да следите темата, поздрави!

Отговори
Здравейте! Получавам грешка за ядрото и процесора, затова в първия ми пост писах, че може би е свързано с процесора. Ще очаквам новия образ за проба. Лек ден !
Отговори
Съжаляваме за закъснението, ето от тука може да свалите новият образ за тест [1] http://www.stotinkaos.net/stotinkaOS/alt...l.i386.iso . Надявам се , че ще може да подкарате системата, понеже образа включва nonpae ядро (вер.4.1.2 ), желателно е да актуализираш след като системата стартира .
Успех!

Отговори

Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)