Видео уроци
Здравейте!
Аз съм напълно начинаещ и сега се запознавам с особеностите на Stotinka  OS.
Идеята ми е потребители на системата които   до голяма степен са наясно с  Linux / Cent OS и са избрали да работят със Stotinka OS да направят отделни видеа с които смятат че ще са полезни .
Те могат да се качат на личните им профили в You Tube или в хранилището на Мега .
След това да се свържат с администраторите / разработчици които да ги одобрят и добавят в собствени плейлисти  на техния профил в You Tube.

Така както останалите операционни системи и Стотинка ще бъде по - популярна и ще има видео уроци на български.
Отговори
Благодарим за предложението, наистина ще бъде доста полезно да има повече видео уроци . Дано със времето потребителите които ни ползват а и ние направим нещо в тази насока .

Преместих темата тук, понеже онзи раздел е само за технически въпроси .
* StotinkaOS SOS хранилища .
* (NEW) Fedora COPR хранилища .

Не отговарям на технически въпроси на ЛС.
Отговори
(04-08-2016, 21:38)ivo написа: Благодарим за предложението, наистина ще бъде доста полезно да има повече видео уроци .  Дано със времето потребителите които ни ползват а и ние направим нещо в тази насока .

Преместих темата тук, понеже онзи раздел е само за технически въпроси .

Благодаря!
Може ли да ми дадете препоръки какви програми трябва да има всеки потребител на системата (освен стандартните ) и особено антивирусна програма  Аз на Windows-a имах Nod 32 с обновявания да 2025 -та но вече всичко се заличи . Мисля че с помощта на Yum extender инсталирах Clamav но не мога да го намеря в менюто. Как се поставят програмите на работния плот защото сега мога само документи да се съдържат там.

Като написах за антивирусна (.rrm) в гугъл   ми излезна Comodo . Тя има версии за Linux и Cent OS.
Kak  мога да я инсталирам и ако има някакъв списък с най - важните команди в терминала .
Може и някоя друга която ще работи добре.

A и ще е хубаво да оправите  този фон на трите бутона на почти всички програми които за минимизиране оразмеряване и затваряне на прозорците.

Също сега като включвам компютъра и трябва да натискам Ctrl +D за да тръгне мисля че беше нещо за root.

Скрийншотове
Отговори
Антивирусните програми за Линукс са такива да почистват Windows машини, т.е. за Линукс няма антивирусни програми и вероятността да хванеш зловреден софтуер е нищожна. Може съвсем спокойно да премахнеш въпросните програми, те се използват основно на Mail сървъри. Може да ползваш какъвто софтуер намериш за добре и ти е нужен. Ако дадена програма се предлага само в Windows вариант, може да попиташ да ти предложим друга или да я стартираш с Wine - софтуер за използване на Windows програми под Линукс.
Отговори
(05-08-2016, 06:19)bvbfan написа: Антивирусните програми за Линукс са такива да почистват Windows машини, т.е. за Линукс няма антивирусни програми и вероятността да хванеш зловреден софтуер е нищожна. Може съвсем спокойно да премахнеш въпросните програми, те се използват основно на Mail сървъри. Може да ползваш какъвто софтуер намериш за добре и ти е нужен. Ако дадена програма се предлага само в Windows вариант, може да попиташ да ти предложим друга или да я стартираш с Wine - софтуер за използване на Windows програми под Линукс.

Здравейте!
С помощта на Wine успях да стартирам Photoshop-a който ми беше на Windows-a може би  защото мисля че в него имаше Linux версия но не съм сигурен .  Сега единствения му недостатък е че записва картинките само в gif формат.

Оправих проблема ми с трите бутончета като смених темата на Metabox от "Натаманяване на Gnome" и вече е много по-добре. Smile

Програмите в Yum extender ако бяха на категории и в списъци с икони щяха да изглеждат много по-добре.
Останалите въпроси от по-горе още са актуални .
Аз ще продължавам да изследвам все още непознатия свят на Stotinka ОС докато не го науча но за момента имам някакъв напредък Smile (Y)

Отговори
С коя програма записваш картинките ? Смисъл като снимаш дисплея ли ? При мен с PrtSc /Print Screen/ бутонна ги записва в .png формат и могат да се редактират с GIMP примерно.

Колкото до Антивирусна колегата @bvbfan е отговорил че няма такова чудо то и под $MS също не са надежни но това е друга тема. Системата ние напълно защитена от хакерски атаки по определените портове който ако са отворени в рутера /ако ползваш рутер/.

Фона си го оправил колкото до това при стартиране трябва да натискаш CTRL+D това още след инсталацията ли се е получило или след като си инсталирал / актуализирал нещо ?
Също в Терминал може да изпълниш командата
Код:
dmesg
и го копираш тук да видим при старт на системата къде се объркват нещата.
Също така ако може малко повече информация използваш ли и Windows на същата машина и ако може данни за машината за да може ние да бъдем максимално полезни.
Отговори
(05-08-2016, 19:04)Matrata написа: С коя програма записваш картинките ? Смисъл като снимаш дисплея ли ? При мен с PrtSc /Print Screen/ бутонна ги записва в .png формат и могат да се редактират с GIMP примерно.

Колкото до Антивирусна колегата @bvbfan е отговорил че няма такова чудо то и под $MS също не са надежни но това е друга тема. Системата ние напълно защитена от хакерски атаки по определените портове който ако са отворени в рутера /ако ползваш рутер/.

Фона си го оправил колкото до това при стартиране трябва да натискаш CTRL+D това още след инсталацията ли се е получило или след като си инсталирал / актуализирал нещо ?
Също в Терминал може да изпълниш командата
Код:
dmesg
и го копираш тук да видим при старт на системата къде се объркват нещата.
Също така ако може малко повече информация използваш ли и Windows на същата машина и ако може данни за машината за да може ние да бъдем максимално полезни.

Здравейте!
И аз ползвам тази клавишна комбинация за скрийншотовете но не бях наясно с гимп и поставях снимките в текстов документ и от там ги вадех.
Сега използвам фотошоп с Wine

Лаптопа ми Acer Aspire 5750 g

Това е резултата от терминала.

https://drive.google.com/open?id=0B7581C...0FUM2NjSms
Отговори
Това се получи наскоро когато актуализирах системата с "Обновление на софтуера" и "Разширение на Yun". Не е от Boot- ващият носител.
Отговори

Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)