Еквиваленти / аналози на Windows софтуер в Linux.
The table of equivalents / replacements / analogs of Windows software in Linux.

Стори ми се интересно и реших да го споделя.
Отговори
Много подробни и систематизирани алтернативи за Линукс, на приложения създадени за Windows. Тъй като не е разрешено да се копира, давам само линк.

Хубаво ще е, и тук да има информация, за това. И потребители да знаят, ако им потрябва.
Отговори
В момента се работи по изграждане на StotinkaOS-Wiki където със сигурност ще добавим една такава тема в която да са показани алтернативите за Linux и по точно само за тези които са налични в StotinkaOS .
* StotinkaOS SOS хранилища .
* (NEW) Fedora COPR хранилища .

Не отговарям на технически въпроси на ЛС.
Отговори
Браво, отлично начинание. Много ще е полезно. Но защо само наличните в Stotinka?
Отговори
Защото е логично да бъде така Smile .

Отговори
Логично да. Ама на Stotinka могат да тръгнат и приложения, дето не са в хранилището. Ако сте решили, да вкарате всички в хранилището, браво. Tongue
Отговори
Целта на WIki ще е да запознае потребителя със дистрибуцията, за това логично трябва да се придържаме към това ,какво точно има в нея . Ако сложим един списък на почти всички еквиваленти на програми от Вин за Linux , и да речем потребителя се спре на нещо конкретно което го интересува и реши да го инсталира, какво правим ако ги няма ? Нали ще каже тия пък са писали тука разни програми ,а пък няма и половината от тях , баси лъжцитe Big Grin .
Може да тръгне почти всичко, но щом го няма официално в хранилищата налични за StotinkaOS за да се инсталира лесно, не трябва да бъде споменавано . По добре един кратък списък от колко един доста по пълен но лъжлив такъв .

Отговори
В този ред на мисли, е така. Ако става въпрос, само за Wiki-то. Но и това дето те тревожи, винаги си има решение. Надпис, че въпросните програми, не са тествани и одобрени от екипа и е възможно да не работят коректно или да повредят системата. Все пак, това е важна информация. А този дето е сложил Stotinka, по-добре да знае това. От колкото после да се сблъска с проблема и да си каже - бъгава дистибуция.

Най-малкото поне, да има препратка към форума Където да е разширен списъка, с наличните алтернативи. И вече ако иска и знае, да пробва.
Отговори
Аз все още не виждам голям смисъл от такъв списък, при положение ,че няма да има едно 90% от софтуера .
Първо защото такива списъци има вече в интернет, второ защото е хвърляне на сили в нещо не до толкоз полезно за нас.
Както казах една доста голяма част софтуера липсва, тогава зaщо да пишем за него?. Wiki трябва да е кратко и до колкото се може по ясно и точно , без да обърква допълнително и без това вече объркания нов потребител . Поне аз мисля така, но мисля ,че съм прав Smile

Отговори
Е все пак, ти знаеш най-добре. Приемам това, което казваш.
Отговори

Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)