[Решен] Два въпроса (работен плот и скайп)
 Здравейте, момчета. Имам два въпроса.
1. Нещо стана и ми изчезнаха файловете и папките на десктопа. Ползвам XFCE, ръчно инсталиран от гном образ. Не съм на друг работен плот, просто ги няма. Като пробвам да копирам или поставя нещо на десктопа също няма резултат (а файловете ги има като дам от компютър-работен плот, но реално на самия работен плот ги няма. Нещо съм направил сигурно, ала не съм пипал нищо особено и не знам и аз как стана.

Код:
[root@localhost kamen]# ls $HOME
anaconda-ks.cfg  Desktop  initial-setup-ks.cfg

Код:
[root@localhost kamen]# cat .config/user-dirs.dirs
# This file is written by xdg-user-dirs-update
# If you want to change or add directories, just edit the line you're
# interested in. All local changes will be retained on the next run
# Format is XDG_xxx_DIR="$HOME/yyy", where yyy is a shell-escaped
# homedir-relative path, or XDG_xxx_DIR="/yyy", where /yyy is an
# absolute path. No other format is supported.
#
XDG_DESKTOP_DIR="$HOME/Desktop"
XDG_DOWNLOAD_DIR="$HOME/Свалени"
XDG_TEMPLATES_DIR="$HOME/Templates"
XDG_PUBLICSHARE_DIR="$HOME/Публични"
XDG_DOCUMENTS_DIR="$HOME/Документи"
XDG_MUSIC_DIR="$HOME/Музика"
XDG_PICTURES_DIR="$HOME/Изображения"
XDG_VIDEOS_DIR="$HOME/Видео"
[root@localhost kamen]#

2.Другият ми въпрос е свързан със скайпа. При получаване на изпратени файлове, коя е директорията, където са съхранени и мога да ги видя/взема? Като цяло тази опция на скайпа е леко тегава и не винаги нещата се получават като хората.

Благодаря ви предварително! 
   [Изображение: 835300.png] 

Отговори
1. Изпълни командите като обикновен потребител .

За въпрос 2, при старият skype клиент за LInux мисля,че отиваха в домашна папка на потребителя. В новият не знам дали нещо са променяли , може да ползват друга директория може да провериш в настройки има ли нещо .
* StotinkaOS SOS хранилища .
* (NEW) Fedora COPR хранилища .

Не отговарям на технически въпроси на ЛС.
Отговори
Съжалявам за закъснелия отговор. Изпълних командите като обикновен потребител.
При първата команда ми Излизат  Музика, видео, изображения и т.н. Интересното, че към края, където е поддиректорията "Desktop" ми излизат някакви песни дето нямат нищо общо с действителността и от реалната директория файлов мениджър-работен плот изобщо няма такива. Нещо Audacious-а пак се маже брутално според мен. В конзолата на декстоп ми излизат имена на песни от формат wav, които са били в плейлист и след означението на формата пише - "по малко загуби" към името на файла - разгледах за папка с тея песни и нещата които от първата команда излизат под "декстоп" и всъщност установих, че се намират в папка /home/user/ ... очевидно нещо е станало някак.
1.Първата команда ми излизат в поддиректорията "Десктоп" файловете, които се намират в home папката, а не тези които реално са там. 
2.Ето кода от втората команда:
Код:
[kamen@localhost]~% cat .config/user-dirs.dirs
# This file is written by xdg-user-dirs-update
# If you want to change or add directories, just edit the line you're
# interested in. All local changes will be retained on the next run
# Format is XDG_xxx_DIR="$HOME/yyy", where yyy is a shell-escaped
# homedir-relative path, or XDG_xxx_DIR="/yyy", where /yyy is an
# absolute path. No other format is supported.
#
XDG_DESKTOP_DIR="$HOME/Desktop"
XDG_DOWNLOAD_DIR="$HOME/Свалени"
XDG_TEMPLATES_DIR="$HOME/Templates"
XDG_PUBLICSHARE_DIR="$HOME/Публични"
XDG_DOCUMENTS_DIR="$HOME/Документи"
XDG_MUSIC_DIR="$HOME/Музика"
XDG_PICTURES_DIR="$HOME/Изображения"
XDG_VIDEOS_DIR="$HOME/Видео"
В допълнение - реално на самия работен плот не виждам нищо, не мога дори ако копирам нещо от някоя папка да го поставя там, просто не става нищо. Като дам дясно копче не мога да създам документ дори, излиза ми меню с файлов мениджър, терминал, браузър, настройки и подразделите, които има в менюто - офис, игри, мултимедия и т.н. накрая изход. Не съм обръщал внимание до сега така ли е. 
Не знам, има нещо омазано пак, но какво... благодаря ви предварително!

Отговори
Защо не си правите резервно копие на системата? Мислите,че като е линукс не се троши. Аз винаги правя копие с Acronis и съм го ползвал много пъти.
Конкретно за твоя случай пробвай ,като създадеш нов акаунт и ако всичко работи можеш да изтриеш стария.
Отговори
(25-04-2017, 08:44)kamen_i_t написа: При първата команда ми Излизат  Музика, видео, изображения и т.н. Интересното, че към края, където е поддиректорията "Desktop" ми излизат някакви песни дето нямат нищо общо с действителността и от реалната директория файлов мениджър-работен плот изобщо няма такива. Нещо Audacious-а пак се маже брутално според мен. В конзолата на декстоп ми излизат имена на песни от формат wav, които са били в плейлист и след означението на формата пише - "по малко загуби" към името на файла - разгледах за папка с тея песни и нещата които от първата команда излизат под "декстоп" и всъщност установих, че се намират в папка /home/user/ ... очевидно нещо е станало някак.
1.Първата команда ми излизат в поддиректорията "Десктоп" файловете, които се намират в home папката, а не тези които реално са там. 
Каменчо , моля те дай ми точния изход от команда 1 за да разбера точно какво е станало . Така както ми го обясняваш те разбирам но за да знам по точно как да помогна най бързо, трябва изхода от командата с точност какво имаш в $HOME ?

дай изход от това .

като нормален потребител .

Код:
ls $HOME

После ще мога по лесно да реша какво да направиш .

Отговори
[kamen@localhost]~% ls $HOME
2 Brothers On The 4th Floor - Never Alone [1993] - по-малко загуби.wav
Видео
Галена - Утешителна награда - по-малко загуби.wav
Документи
Емануела - преди употрепа прочети листовката - по-малко загуби.wav
Изображения
Камелия - В сърцето си ми ти - по-малко загуби.wav
Камелия - Къде си ти - по-малко загуби-1.wav
Музика
Неозаглавено 1.odt
Обратен ефект - За Марчето - по-малко загуби.wav
Папка без име - Тони Стораро - Денят на любовта - по-малко загуби.wav
Публични
Румънеца & Енчев - Моята жена - по-малко загуби.wav
Румяна & Любо - Вечната обич - по-малко загуби.wav
Руслан Мъинов - Аз не съм - по-малко загуби.wav
Сашо Роман - Ой, Сашко! - по-малко загуби.wav
Свалени
Тодор Колев - Черно море - по-малко загуби.wav
Тоника - Приятели - по-малко загуби.wav
Тони Стораро - Така ме запомни - по-малко загуби.wav
Тони Стораро fr. Фики - Кажи ми като мъж на мъж - Стерео, 44 kHz.wav
Щурците - клетва - по-малко загуби.wav
ABBA - The Winner Takes It All - по-малко загуби.wav
Deep Zone Project feat. Bobo - Няма не - по-малко загуби.wav
Desktop
Gipsy Kings - Bamboléo [1987] - по-малко загуби.wav
Michael Jackson - Smooth Criminal - по-малко загуби.wav
mypol.pp
mypol.te
out-10.ogv
out-11.ogv
out-12.ogv
out-13.avi
out-1.ogv
out-2.ogv
out-3.ogv
out-4.ogv
out-5.ogv
out-6.ogv
out-7.ogv
out-8.ogv
out-9.ogv
out.ogv
PSY - Gangnam Style - по-малко загуби.wav
Rammstein - Amerika - .wav
Templates
[kamen@localhost]~%

Тия песни са ми били в плейлиста в аудациоус последния път като се събирахме и как са се озовали по тези места и защо накрая пише - по малко загуби, нямам идея. Това е изхода, как са се озовали там, не зная, струва ми се, че плеъра прави маргазий, защото последния път нещо не ми хареса как работи все даваше грешки. Това е изхода от командата. От втората команда го има изхода.
Интересна работа...

Отговори
Ок, странно .
За тези песни нямам никаква идея , може би нещо се е скапал плеъра . Може да пробваш да изтриеш всичките му конфиг файлове по директориите в $HOME да не би нещо да се е бъгнало . Тук не мога да помогна много .

За файлове на Десктопа .

Може да пробваме нещо, да видим ще даде ли резултат . Ако е това което си мисля и не е нещо по сериозно може да се оправи .
Прегледай какво имаш в папка Desktop в $HOME , ако няма нещо важно в нея , може да я изтриеш на пълно . Ако имаш нещо важно си го съхрани първо .

1.
Изтрий папката Desktop .

2. Изпълни тази команда като нормален потребител .

Код:
xdg-user-dirs-update

Ако забележиш нещо странно при изхода , може да го копираш да го видя .

3. След като изпълниш командата рестартирай системата или излез и влез на ново .
Пробвай да създадеш нещо на десктопа, ако се появи екстра ,значи работи . Ако нищо не се появи лошо, покажи какво има в папка Desktop в $HOME за да сме сигурни ,че сме създали нещо там и ще мислим нещо какво може да бъгва работния плот .

edit: Използвай code таг ,че иначе трудно се четат изходите от командите .

Отговори
Изтрих папката Desktop ,
Изпълних командата:
Код:
[kamen@localhost]~% xdg-user-dirs-update

/home/kamen/Desktop was removed, reassigning DESKTOP to homedir
*Edit - пробвах да я изпълня пак, но нищо не се случва вече, това от горе го няма изобщо, никаква реакция на конзолата.
Излязох, след което пробвах да копирам-поставя нещо, но първо същата работа, второ сега и папката desktop я няма във файловия мениджър.
Може и аз нещо да не съм направил като хората, не знам..

Отговори
Добре, създай папката Desktop в $HOME и изпълни пак тогава . Май грешката е моя, не знам за създаването и да не би да иска да си извън X . Но както и да е, просто създай нова папка Desktop изпълни пак , излез/влез отново и пробвай десктопа работи ли като поставяш файлове .

Отговори
(27-04-2017, 11:21)ivo написа: Добре, създай папката Desktop в $HOME и изпълни пак тогава . Май грешката е моя, не знам за създаването и да не би да иска да си извън X  . Но както и да е, просто създай нова папка Desktop изпълни пак , излез/влез отново и пробвай десктопа работи ли като поставяш файлове .

Създавам и "Desktop" пробвах и "работен плот", изпълнявам от по - горе, излизам, рестартирам, но нищо.......

Отговори

Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)