Помощ за инсталация на Acestream engine 3.1.16
Здравейте,
Един потребител от друг форум е инсталирал Стотинка ОС 7 и ме помоли да му помогна със инсталирането на въпросния софтуер Acestream 3.1.16.

За начало при опит да се стартира въпросния енджнин недоволства заради версията на openssl
Код:
$ /home/kamen/acestream_3.1.16_ubuntu_12.04_x86_64/start-engine --client console
xx Cannot load libraries: path /home/kamen/acestream_3.1.16_ubuntu_12.04_x86_64/lib
Traceback (most recent call last):
  File "<entry>", line 9, in <module>
  File "core.c", line 132, in
ImportError: libcrypto.so.1.0.0: cannot open shared object file: No such file or directory

Възможно ли е да получим малко съдействие от екипа на дистрибуцията за сегашната версия на този пакет и дали евентуално има по-нова версия за да пробваме със нея без да повредим нещо. На мен ми се наложи на Мин 18 да обновя пакета python-cryptography до версия 1.7.1-2 но коя е версията във Cent os понятие си нямам.
Отговори
Да, благодаря, тъкмо щях да пускам темата! По - добре тук, понеже в "другия форум" напрежението е в повече и се губи смисъла от всичко. Не ми е чак такъв приоритет, но ми беше интересно дали ще тръгне и цялата идея с онлайн телевизията, пробвах по съветите първо на белгиеца, после на алкатраз и не стана, не е болка за умиране. Обаче след такъв устойчив и безпочвен хейт ми се иска да го подкараме за да натрием носа на някои от потребителите с крайно мнение там, защото ако не друго се научих на едно - че невъзможни неща няма, въпроса е да знаеш как. Може да бъде полезно за в бъдеще, ако някой има желание и нужда..
   [Изображение: 835300.png] 

Отговори
Здравейте момчета. От лога в първия пост, защо виждам пакет за Убунту. Говорех за ето това:

$ /home/kamen/acestream_3.1.16_ubuntu_12.04_x86_64/start-engine --client console

Може ли да ви помоля за линк към въпросната опаковка, за да проверим дали този софтуер е съвместим със SOS.
Отговори
Виждаш за Убунту защото то реално няма друг за новата версия . http://wiki.acestream.org/wiki/index.php/Download . Идея си нямам защо не пожелаха за толкова години да го пригодят и за други дистрибуции. Самия енджин е затворен и няма и как да го разгледа човек. Новата версия е много по-оптимизирана и предлага функции ,които във предните верси ги нямаше. Дано да се получат нещатат със новата версия ,че иначе ще трябва да минаваме през Кайлъка за гарата чрез https://github.com/pepsik-kiev/aceproxy или да се мъчим евентуално чрез https://hub.docker.com/r/munkie/acestreamplayer/ или https://hub.docker.com/r/sybdata/aceproxy/ но ако не стане и това е опция. Аз така си пуснах сталкер портала за домашните телевизии чрез контейнер защото от Инфомир не желаят да го портнат за 16.04 .
Отговори
Ами в такъв случай вината не е при нас. Явно софтуера е наличен само за Убунту и Дебиан и то проблема е ясно вече къде е. Принципно може да разгледаме дали има някаква шанс да интегрираме пакета, но това е свързано с някои специфики и ще отнеме време. Приемам го като искане за пакет и ще проверим дали може да се интегрира нещо.

п.п. А сори, сега видях поста и това, че еднджина е затворен код. При това положение не знам дали може да направим нещо, защото най-малко няма да е според лицензите. все пак ще проучим.
Отговори
(17-11-2017, 20:39)Алкатраз написа: Здравейте,
Един потребител от друг форум е инсталирал  Стотинка ОС 7 и ме помоли да му  помогна със инсталирането на въпросния софтуер Acestream 3.1.16.

За начало при опит да се стартира въпросния енджнин   недоволства заради версията на openssl
Код:
xx Cannot load libraries: path /home/kamen/acestream_3.1.16_ubuntu_12.04_x86_64/lib
Traceback (most recent call last):
 File "<entry>", line 9, in <module>
 File "core.c", line 132, in
ImportError: libcrypto.so.1.0.0: cannot open shared object file: No such file or directory

Възможно ли е да получим малко съдействие от екипа на дистрибуцията за  сегашната версия на  този пакет и дали евентуално има по-нова версия за да пробваме със нея без да  повредим нещо.   На мен ми се наложи на Мин 18 да обновя пакета python-cryptography  до версия 1.7.1-2  но коя е версията във Cent os понятие си нямам.

Ако се инсталира openssl ще се инсталира и горната библиотека. Нека пробва
Отговори
Docker нали има за Cent OS ? Ще иде 1 гигабайт от харда за контейнера но би трябвало да работи си мисля аз.
Отговори
(17-11-2017, 21:55)Алкатраз написа: Docker нали има за Cent OS ? Ще иде 1 гигабайт от харда за контейнера но  би трябвало да работи  си мисля аз.

Докер е доста заобиколно решение, а и може да има предизвикателства с портове
Отговори
(17-11-2017, 21:54)capnemo написа: Ако се инсталира openssl ще се инсталира и горната библиотека. Нека пробва

(17-11-2017, 21:55)Алкатраз написа: Docker нали има за Cent OS ? Ще иде 1 гигабайт от харда за контейнера но  би трябвало да работи  си мисля аз.

capnemo, добре дошъл, за нас е чест Smile . Точно това гледах, защото ми стана интересно какви биха ни били опциите. Приоритетно в момента обаче все още работим по новата версия 7.4 и готвим преминаването към нея и сме затрупани с доста работа, защото имаше някои предизвикателства с WINE с 32 бит. поддръжка, както и някой нови издания на програми като Скайп, Вайбър и още някой новости, които сме предвидили. Готвим пачове за необходимите библиотеки за тях, за да можем да ги интегрираме безпроблемно, а това е важно в момента, защото принципно малко изостанахме със срока за пускане на новата 7.4 версия. Ще му дойде и реда на Acstrem. Просто в момента не искам да пришпорваме нещата конкретно с този софтуер независимо, че в момента тече някаква дискусия с хейт елементи във форумите на Калдата.

Алкатраз, да братле. Има и такъв вариант, а предполагам като го обсъдим с целия екип, може да измислим и още нещо, просто трябва малко време.
Отговори
Когато има време тогава ще го мислим. За сега ви пожелавам успех със миграцията и по-малко ядове и проблеми.
Отговори

Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)